1. SINIF KAS GELİŞİMİ ÇALIŞMALARI

Emeğe saygı ve kanala destek için YouTube kanalımıza abone olmayı ya da sitemizdeki reklamlardan bir tanesine tıklamayı unutmayın.

 1. SINIF KAS GELİŞİMİ ÇALIŞMALARI
  Sınıflar için ilk haftalar el kaslarını geliştirme çalışmaları çok önemlidir. Bu konuda bir çok egzersizin yer aldığı Çiçek büyütelim etkinliği sizlerle…
  Haydi önce çiçek dikeceğimiz yeri temizleyelim (ellerini tırmık şeklinde kullanarak masa üzerinde gezldirirler)
  Haydi çiçek dikeceğimiz yerdeki toprağı iyice oturtalım. (parmaklarıyla piyano çalar gibi masa üzerinde gezdirirler.)
  Şimdi kendimize bir çiçekler yapalım (oyun hamurundan çiçeğe benzer bir şekil yapması istenir, eski kağıdı bükerek top haline getirerek de onun bir çiçek olduğunu belirtelim.)
  Çiçeklerimizin suyunun taşmaması için bir altlığa ihtiyacı var. (kağıttan yuvarlağa yakın bir şekiller kesmeleri istenir, çiçeklerin altına koymak için)
  Çiçeklerimiz hazır, yerlerini beğenmedik değiştirelim. (çiçeği ve kağıdı ayrı ayrı tutup kaldırması istenebilir)
  Evet şimdi istediğimiz yere yerleştirdik, artık çiçeklerimize bakma zamanı. Önce bir yağmur yağsın çiçeklerimiz sulansın (elleriyle yağmur hareketi yaparak çiçekler sulanır)
  Bazen yağmur yağmaya bilir o zaman da çiçeklerimizin sulanması gerekir (yeteri kadar sprey varsa sprey ile sulamaları istenir, yoksa önceden getirilen sprey, sünger sırayla elden ele dağıtılarak çiçeklere su vermeleri istenir, o sırada diğer çocuklar yağmur yağdırmaya devam edebilirler)
  Bazen çiçeğimizin yaprakları çürür zarar vermemesi için onları ayıklamamız gerekir. (oyun hamurundan birkaç parça koparmaları istenir)
  Şimdi çiçeğimiz çok sağlıklı (herkes kendisini alkışlar ve etkinlik biter)

Bak Bi kanalından yepyeni bir kanal Bak Bi Yap Bi. Bu kanalımızda etkinliklere yer vereceğiz. Birbirinden ilginç, eğlenceli etkinlikleri hem izleyeceksiniz hem de kendiniz yapacaksınız. Kanalımızın çalışmalarını takip etmek istiyorsanız kanalımıza abone olmayı unutmayın. Videolarımızın kalitesini artırmak istiyorsanız beğen ya da beğenme butonlarını kullanınız. Ayrıca yapılmasını istediğiniz çalışmayı ve fikirlerinizi yorum kısımlarında paylaşabilirsiniz. İyi seyirler…

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir