KALEM TUTMAYI ÖĞRETME TEKNİKLERİ

Emeğe saygı ve kanala destek için YouTube kanalımıza abone olmayı ya da sitemizdeki reklamlardan bir tanesine tıklamayı unutmayın.

KALEM TUTMAYI ÖĞRETME TEKNİKLERİ
Bak bi Yap bi kanalından herkese merhabalar bu videomuzda doğru kalem tutma tekniklerinden bahsedeceğiz. Videomuzu izledikten sonra beğenip kanalımıza abone olmayı unutmayınız. İyi seyirler

  1. tekniğimizde kalemin açık olan kısmının bittiği yerin bir parmak üstünden kalemi baş ve işaret parmaklarımızla tutuyoruz. Ardından kalemimizi baş ve işaret parmağımız arasındaki boşluğa yaslıyoruz.
  2. tekniğimizde kalemin arka kısmı elimizin altında kalacak şekilde elimizi ayarladıktan sonra yine kalemin açık olan kısmının bittiği yerin bir parmak üstünden kalemi baş ve işaret parmaklarımızla tutuyoruz. Ardından kalemimizi baş ve işaret parmağımız arasındaki boşluğa oturtuyoruz.
  3. teknikte bir saç tokasını bileğimize takıyoruz ve kalemi tuttuktan sonra arka kısmını lastik tokamızla sıkıştırıyoruz.
  4. teknikte paket lastiğini bileğimize taktıktan sonra orta parmağımızdan geçiriyoruz. Ardından kalemi baş ve işaret parmağımız ile lastiğin boşluğundan geçirdikten sonra ayarlıyoruz. Ardından bir tur çevirerek sabitliyoruz.
  5. teknikte bir kurdeleyi belli bir uzunlukta kestikten sonra bir ucunu baş parmağımızla tutuyoruz, ardından kurdeleyi elimizden üstünden atıp alt taraftan serçe ve yüzük parmaklarımızla tutmaya çalışıyoruz.
  6. teknikte ise kalemi normal bir şekilde elimize aldıktan sonra yüzük parmağımız ile serçe parmağımızla peçete tutuyoruz.
  7. teknikte ise peçete yerine oyun hamuru tutuyoruz.
  8. teknikte orta parmağımızın kalem denk gelecek yeri ile baş ve işaret parmaklarımız arasında kalemin denk geleceği yere küçük bir işaret koyuyoruz. Kalemi bu işaretli yerlere denk gelecek şekilde oturttuktan sonra baş ve işaret parmaklarımızla sabitliyoruz.
  9. teknik olarak ise piyasada kalem tutmayı kolaylaştırıcı bir çok aparat bulunmakta bu aparatlardan yararlanılabilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir