ELMA TOPLAMA VE OKUMA OYUNUM

Emeğe saygı ve kanala destek için YouTube kanalımıza abone olmayı ya da sitemizdeki reklamlardan bir tanesine tıklamayı unutmayın.

ELMA TOPLAMA VE OKUMA OYUNUM

Bu etkinliğimizde tahtaya büyük bir ağaç çizilir, elmalar bu ağacın içine ve etrafına asılır. Tabaka magnet ile kolaylıkla mıknatıslı hale getirebilirsiniz. Etkinliğin 1. versiyonunda öğrenciye herhangi birkaç tane kelime ya da hece söylenip onu sepete doldurması istenebilir. 2. versiyonunda ise tahtaya büyük bir tabak çizilip öğrenciye bir cümle söylenerek tabağa elmalarla dizmesi istenebilir. Bunlar benim aklıma gelenler etkinlik benden nasıl oynatacağınız sizden 🙂
Bu etkinlikte 1. grupta yer alan tüm heceler ve bazı kelimelere yer verilmiştir.el, le, lel, ele, elle, el ele, al, la, alla,ala, lala, lale, lal, Ela, Lale, ek ,ke, kek, ak,ka, kak,ekle, kale, elek, il, li, lil, ik, ki, kik, elli, iki, Ali, İlke, kekik, aile, en, ne, nen, an, na, nan, in, ni, nin, anne, nane, nine, lek, kel, lak, kal, lik, kil, len, nel, lan, nal, lin, nil, inek, Nail, anla, eline, ninni, Nil, nek, ken, nak, kan, nik, kin, ile, heceleri çalışmamda yer almaktadır. Eklemek istedikleriniz için dosyalar word şeklinde sunulmuştur.

Videoda yer alan etkinliği indirmek için;

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir