Diktematik (mini) Çalışmam


Emeğe saygı ve kanala destek için YouTube kanalımıza abone olmayı ya da sitemizdeki reklamlardan bir tanesine tıklamayı unutmayın.

Diktematik etkinliği öğrencilerin yazı yazmalarını kolaylaştırmak için geliştirilmiştir. Öncelikle yapım aşamalarında kullanılan malzemeleri sıralayalım; – Güzel yazı çizgilerinin olduğu alanı yapışkanlı asetat ya da şeffaf folyo isimleriyle anılan malzeme ile yaptım. İstenirse laminasyonla kaplanabilir, en basiti poşet dosya ile kullanmak.

Bu etkinlik bir kaç farklı şekilde kullanılabilir.

1. kullanım şeklimiz bir kelime söyleyip öğrencimizden onu kalem ile yazmasını isteriz. Burada söylediğimiz kelimenin harflerini yardımcı kartlarla işaretleriz. (mavi, numarasız kartlar)

2. kullanım şeklimiz bir kelime söyleyip öğrencimizden köşesinde sayı bulunan yardımcı kartları kullanarak bu kelimenin harflerini sırasına uygun olarak işaretlemesini sonra da yazı alanına yazmasını isteriz.

Sizler de farklı kullanım yolları bulabilirsiniz. Eğer bulduğunuz farklı yolları yorum kısmında bizlerle paylaşırsanız, hepimiz bu etkinlikten yeterince faydalanmış oluruz. İlginiz için teşekkürler.

– Etkinlikte yer alan kağıtlara ulaşmak için;

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir