SINIFIMIZLA İLGİLİ KONULAR


İlkokul 2. sınıf Hayat Bilgisi dersi “Sınıfımızla İlgili Konular” konusunu içeren bir oyundur.

Toplu olarak yaşanan yerlerde uyulması gereken kurallar vardır. Kurallar davranışımıza yön verir, düzeni sağlar. Bulunduğumuz topludaki kurallara uymak çevremizdekilere saygı göstermektir.

Sınıfımızı diğer arkadaşlarımızla paylaşıyoruz, düzenin sağlanması için kurallara ihtiyaç vardır. Sınıfta bazen yeni sorunlarla karşılaşırız, bu sorunları çözmek için yeni kurallar belirleyebiliriz.

Kurallar belirlenirken veya sorunların çözümü için fikirlerimizi söylemeliyiz. Arkadaşlarımızın da fikirlerini dinlemeli, beğenmesek bile farklı düşünceler saygı göstermeliyiz. Fikirler arasında seçim yapmak için oylama yapılırsa mutlaka katılmalıyız.

Sınıfta kararları birlikte almalıyız. Karar alınırken etkinlikle ilgili fikrimizi söylemeliyiz. Farklı görüşlere ve önerilere saygı göstermeliyiz. Gerektiğinde oylama yaparak farklı fikirlerden birini seçmeliyiz.

Etkinlikler yapılırken görev paylaşımı yapılabilir. Görev paylaşımında da fikirlerimizi söylemeliyiz. Etkinliklerde alacağımızı görevleri ilgi ve yeteneklerimize göre seçmeliyiz. Üzerimize aldığımız görevi en iyi şekilde yerine getirmeliyiz. Arkadaşlarımıza karşı saygılı ve nazik olmalıyız. Sorun yaşandığında hoşgörülü davranmalı, sorunu birlikte çözmeliyiz. Etkinliklere katılmak için istekli olmalıyız.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir