KİMİN YARDIMA İHTİYACI VAR ?


İlkokul 2. sınıf Hayat Bilgisi dersi “Evimizde Hayat” teması “KİMİN YARDIMA İHTİYACI VAR ?” konusunu içeren bir oyundur.

Evde bazı işleri tek başımıza yapamayız. Bunun için aile bireylerimizden yardım alabiliriz. Aile bireylerimiz de bizden yardım istediklerinde onlara yardım etmeliyiz.

Kan bağıyla birbirine bağlı olan kimseler akrabalarımızdır. Annemizin ve babamızın anneleri, babaları, kardeşleri bizim akrabalarımızdır.

Akrabalar sevinçli ve üzüntülü zamanlarda birbirlerinin yanlarında olurlar. Akrabalarımıza yardıma ihtiyaç duyduklarında yardımcı olmalıyız. Böylece akrabalık ilişkilerimiz güçlenir.

Evleri birbirine yakın olan kimseler komşularımızdır. İhtiyaçları olduklarında komşularımıza yardımcı olmalıyız.

Hasta; hastalık veya yaralanma dolayısıyla sağlığı bozulmuş, tedavi edilmesi gereken kimsedir.

Hamile; karnında bebeği olan kadındır.

Yaşlı; yaşı ilerlemiş kişilerdir.

Çevremizdeki hasta, hamile veya yaşlı kimselerin de yardıma ihtiyacı olabilir. Onlara da gerektiği zaman yardımcı olmalıyız.

Özel gereksinimli bireyler, bireysel özellikleri ve eğitim yeterlilikleri konusunda akranlarından farklılık gösterebilirler. Kendi ihtiyaçları karşılamak için özel eğitim alırlar. Özel gereksinimli bireylerin de yardıma ihtiyaçları olabilir. Gerektiğinde onlara yardımcı olmalıyız.

Oyuna başlamak için aşağıdaki bölüme bir isim yazınız. Oyuna başlayamadıysanız videoyu izleyin.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir