KIYAFET SEÇERKEN


İlkokul 2. sınıf Hayat Bilgisi dersi “Sağlıklı Hayat” teması “KIYAFET SEÇERKEN” konusunu içeren bir oyundur.

Kıyafet Seçerken

Sağlığımızı korumak için mevsim şartlarına uygun giyinmemiz gerekir. Kışın üşümemek için kalın, yünlü, koyu renkli kıyafetleri; yazın ise terlememek için ince, pamuklu, açık renkli kıyafetleri tercih etmeliyiz. İlkbahar ve sonbaharda da hava şartlarına uygun kıyafetleri seçmeliyiz.

Sonbahar mevsiminde hava serinler ve soğumaya başlar. Hava serin, yağmurlu ve rüzgarlıdır. Biraz kalın giysiler ve mevsimine uygun ayakkabı tercih etmeliyiz. Ani hava değişimleri olabilir. Hava durumuna göre kıyafet seçmeliyiz.  Yağmur tahmini varsa yağmurluk, şemsiye ve su geçirmeyen ayakkabı tercih etmeliyiz.

Kış mevsiminde hava iyice soğur, kar yağışları görülür, sokaklarda biriken sular donar. Kış mevsiminde kalın ve koyu renkli kıyafetler tercih edilmelidir. Bere, atkı, kazak, bot, kalın çorap, eldiven gibi kıyafetler tercih etmeliyiz.

İlkbahar mevsiminde hava ısınmaya başlar. Bu mevsime özgü yağmur yağışları olur. Koyu renkli kalın kıyafetler azaltılmalı. Mevsimine uygun ayakkabılar tercih edilmelidir. Ani hava değişimleri olabilir. Hava durumu tahminlerini takip etmeliyiz.

Yaz mevsiminde hava sıcaklığı iyice artar. Serinlemek için denize gireriz. Açık renkli, ince, kısa kollu kıyafetler, açık ayakkabılar tercih etmeliyiz. Güneşten korunmak için şemsiye, gözlük ve şapka kullanabiliriz.

Oyuna başlamak için aşağıdaki bölüme bir isim yazınız. Oyuna başlayamadıysanız videoyu izleyin.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.